وصیت نامه شهید موسی جمشید کوکو

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه شهید موسی جمشید کوکو

هر کس در گرو اعمال خویش است. هر انسانی عاقبت باید از پل دنیا بگذرد و در بستر خاک بخوابد، هیچ دوست ندارم که در بستر ذلت بمیرم، می خواهم در سنگر بمیرم و همچون مولایم حسین بن علی (ع) باشم. نمی خواهم در هنگام غفلت و بی خبری جان دهم، می خواهم با چشمان باز و با افتخار جان دهم. هر کسی در گرو اعمال خویش است. کسانی که در دنیا با افتخار زندگی می کنند با افتخار هم می میرند و آنهایی که در دنیا با ذلّت و پول پرستی زندگی کنند، مرگشان هم چنان است. چه بسیار کسانی که ثروت قارون را داشتند و عاقبت، مرگ گریبانشان را گرفت و چه بسیار آنهایی که آهی در بساط نداشتند و برای آزادی و استقلال و رهایی از قید و بند دنیا جان را فدا کردند. چقدر گوارا است مرگ با عزت و چه خوش است پاره پاره شدن و چه شیرین است مفقود شدن. چه سرافراز است کسی که تمام وجودش را در راه آرمانش بدهد و چه سخت است در راه شیطان و هوا و هوس فدا شدن و اسیر طوفان نفس شدن.

ای کسانی که از روی نادانی فریاد برمی آورید که چرا باید اینقدر کشته بدهیم؟ سخت در اشتباهید، کشته شدن در راه امام و اسلام گوارایمان باد. ای کسانی که می گفتید ای کاش در زمان امام حسین(ع) می بودیم و در رکابش کشته می شدیم، چرا دروغ می گویید؟ مگر حسین(ع) چگونه بود؟ با 72 نفر در برابر خیل عظیم دشمن، و حالا خیل عظیم اسلام در برابر لشکر زبون کفر. چرا از مرگ می ترسید؟ از عقاب خدا نمی ترسید، که هر لحظه ممکن است شما را در بر بگیرد؟ ای آزادگان و مردمان شریف! چرا از نعمتهایی که خدا به ما داده کفران می کنید؟
ای دوستان! من می روم تا اسلام نرود، من می روم تا امام زنده بماند و ماها می رویم تا نام اسلام برای همیشه در جهان بماند.

ای مادران و پدران! مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا روز حساب است و چه می خواهی در برابر خدا، فاطمه زهرا(س) و حسین(ع) جواب بدهی؟ می خواهی در برابر مادر وهب که شوهر و فرزند خود را از دست داد و حتی جسدهای آنها را تحویل نگرفت چه جواب بدهی؟

ای جوانان! من به شما سفارش می کنم که جبهه ها را خالی نگذارید و دشمنان اسلام را شاد نکنید. در مجالس عزا و راهپیمائیها شرکت کنید، هر کاری که می خواهید انجام دهید بدانید در محضر خدا هستید و برای من دعا کنید که خداوند تمام گناهانم را ببخشاید. اگر خداوند گناهانم را بخشید و توفیق شهادت را نصیب من گردانید، هر کس که به انقلاب و ولایت امام خمینی اعتقاد ندارد، بر من نگرید و سیاه نپوشد و هیچکس تظاهر نکند. هر کس در فکر اعمال خود باشد.

من از دور که نه، از هر چیز که نزدیکتر است به امام سلام می رسانم و از امام تقاضا می کنم برای من دعا کند تا خداوند گناهانم را ببخشاید. حتماً این خواسته مرا اگر مقدور است به امام برسانید .
خدایا ما با تو پیمان بسته بودیم که تا پایان راه برویم و به پیمان خود عمل کردیم و ماندیم. خدایا به آنهایی که از نعمت آشنایی با تو محروم هستند بفهمان که دنیا محل گذر است، همانگونه که آبها در دریاها جاری است.

بفهمان که شهدا برای تو می روند. ای آنهایی که انقلاب و امام را درک نکرده اید، وای بر شما که چه ضرر و و خسرانی کرده اید.

ای شمایی که ذرات دنیایی چشم بصیرتتان را کور کرده، می پندارید که مرگ سراغتان نمی آید؟ کلّا! نزدیک است که زمان حساب برسد و وای بر ما که چگونه حساب پس بدهیم.

ای کسانی که با زبانتان هر آنچه که بخواهید می گویید، خیال می کنید که ابدی هستسد؟ اینچنین نیست، هیچکس در دنیا باقی نمی ماند و همه باید برویم.

والسلام

قرائت قسمتی از وصیت‌نامه شهید موسی جمشیدکوکو
2.1 MiB
99 Downloads
اطلاعات بیشتر

پاسخ دهید