وصیتنامه شهید علی کمیلی فر

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه شهید علی کمیلی فر

انا لله و انا الیه راجعونshahid-komeilifar
بعد از مدتها که در جبهه ها توفیق حضور داشته ام تصمیم گرفتم با زبان ساده چند جمله به عنوان وصیت نامه بنویسم.
حال که ما نهایتاً باید برویم و مرگ حق است پس چه بهتر که با سربلندی به حضور یار برویم و این حجابها را کنار بگذاریم و سربلند بگوییم : اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله. شهادت می دهم ائمه معصومین(ع) امامان ما هستند و امام عزیز رهبر کبیر ماست، و باید خدا را شکر کنیم که ما را از ظلمت رهانید و در چنین عصری آفرید، سالها بود که می گفتیم ای کاش در کربلا بودیم و سر می دادیم و امروز را خدا برای امتحان نصیب ما کرد و از این آزمایش سربلند بیرون آمدیم، که مرگ سرخ به از زندگی با ننگ است. ای کاش من بینهایت جان داشتم و فدای حفظ این انقلاب اسلامی و امام عزیز می کردم. من با میل خودم به جبهه آمده ام و خدا را شکر می کنم که چنین توفیقی را به من عطا کرد و تعجب می کنم از خیلی از مردم که بعد از هشت سال که از انقلاب گذشته و با این همه شهید و با این توطئه های دشمنان، هنوز هم در خواب هستند و بی تفاوت به سر می برند و نور را با این همه روشنی نمی بینند و جداً نمی دانم آن دنیا در مقابل خدا و شهیدان چه دارند بگویند؟
این انقلاب یک آزمایش بود و جنگ، آزمایشی بزرگتر که همه مردم و مسئولین و دنیا را برای همه نشان داد و احسنت بر این امت مسلمان و قهرمان که تا اینجا خوب مقاومت کرده اند و خدایی نکرده اگر بعد از این، کوتاهی کنیم دشمنان ما را نابود خواهند کرد و چیزی جای ما نخواهند گذاشت و در این بین، بی تفاوتها هم بی بهره نخواهند ماند، البته ترسی در پیش نیست ما وظیفه را انجام می دهیم و باکی از نتیجه نداریم، پیروزی و نتیجه برای ما فرقی ندارد چون هر چه خدا بخواهد، آن حق است و شهادت فوزی عظیم است که نصیب همه کس نمی شود. من که شهادت را دوست دارم و نهایت آمال و آرزوی من است و دائماً در دعا درخواست و توفیق عاقبت به خیری دارم.
شکر خدای را که انقلاب راه خود را می رود و مردم هم راجع به خیلی از مسائل آگاه نشده اند و خیلی از مسائل برای آنها حل شده، مقدار سختی جنگ هم تمام شدنی است، اصلاً دنیا و مدت عمر آدمی کوتاه و تمام شدنی است و فقط توشه اعمال اوست که باقی می ماند و همراه اوست و خدا هم اعمال صالح می خواهد. سختی و بلاها برای مؤمنین است و پیامبر و دیگر امامان تمام عمرشان در جنگ و سختی بوده، چون برحق بوده اند و ما هم همینطور، چون شیطان از بسم الله بدش می آید.
ما نباید انتظار این را داشته باشیم که شرق و غرب ما را راحت بگذارند و باید برای خدا سختی ها را تحمل کنیم، ما وظیفه استقامت داریم و خدا خود حافظ دین خود است و صد در صد پیروزی با ماست و از آن خداست، اگر از راه حق و امام عزیز جدا نشویم. پس ملت باید مقاومت کنند و جوانان به پشتیبانی این انقلاب به جبهه ها بروند، و خواهران و مادران با حجاب اسلامی خود، عملاً به شرق و غرب جواب نه بگویند و اگر این ملت با هم باشند و پشتیبان انقلاب، هیچ کس نمی تواند ضربه ای به ما وارد کند. باطل رفتنی است، صدام که بالاتر از فرعون و نمرود نیست، خدا می تواند او را بدون ما از بین ببرد، فقط می خواهد ما را آزمایش کند. خدا در این مدت خیلی نصرت کرده، مگر فراموش کرده ایم که با چراغ سبز دنیا، صدام برای فتح یک هفته ای به ایران آمد و تا دروازه های دزفول و اهواز پیش آمد، ولی الان غیر از پس گرفتن مناطق، در کنار شهرهای عراق مشغول مقابله هستیم و دیری نمی رسد که پیروزی نهایی را نصیب ما می کند.
من فقط یک مسأله را از خانواده ام می خواهم و آن هم ادامه راه است و در این مصیبت بی تابی نکنند که دشمنان شاد می شوند و من از همه تقاضای عفو و بخشش دارم و التماس دعا که اگر خدا مرا نبخشد چه کنم. من در زندگی خیلی اشتباه کرده ام که خدا راضی به بیان آنها نیست فقط او می داند، ولی تقاضای عفو دارم و امید بخشش، و از خدا بعید نیست و برای او مشکلی نیست که این حقیر را مورد عفو قرار دهد. از پدر و مادر و تمام اهل خانواده ام، خواهران و برادران، تقاضای عفو دارم. اگر پسری و یا برادری خوب برایتان نبودم مرا ببخشید و حلال کنید. از همه دوستان وهمکاران تقاضای عفو دارم و اگر رنجشی از من دیده اید، نادیده بگیرید.
من تنها ناراحتی که دارم، بچه های یتیم است که دوست دارم آنها را نوازش دهیدکه تنگی نکشند. از همسرم تشکر می کنم و از او می خواهم که ناراحت نباشد و بچه هایم را نیکو و اسلامی تربیت کند. من بچه هایم را زیاد دوست داشتم سعی کنید اگر صحیح می دانستید آنها را بر سر مزارم بیاورید تا قلب من آرام گیرد، همچنین دو تا دخترم سمیه و رقیه را بگویید یادتان نرود که شما دختران شهید هستید و باید راه مرا که همان راه اسلام است بروید.
به هر حال ان شاءالله که مرا ببخشید، مرا عفو کنید و از خدا برای من آمرزش بخواهید و من از شما پشتیبانی انقلاب و امام را می خواهم که سعادت دنیا و آخرت همه ما در این است. مرا در بهشت علی(ع) در کنار دیگر شهدا به خاک بسپارید.
برای پیروزی اسلام و طول عمر امام دعا کنید.

علی کمیلی فر
منطقه عملیاتی کربلای ۵
۱۳۶۵/۱۲/۳

قرائت وصیت نامه شهید علی کمیلی فر
قرائت وصیت نامه شهید علی کمیلی فر
11-1393.8.12-VasiatNameh_shahid.mp3
Version: 8.12
2.5 MiB
133 Downloads
اطلاعات بیشتر

1 پاسخ به “وصیتنامه شهید علی کمیلی فر”

  1. حسین می‌گه:

    رحمت ورضوان خدا به شهیدان بصیر ما

پاسخ دهید