وصیتنامه شهید عزیز امین خواه

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه شهید عزیز امین خواه

« إِذَا وَقَعَتِ الْوَاقِعَةُ * لَیسَ لِوَقْعَتِهَا كَاذِبَةٌ * خَافِضَةٌ رَافِعَةٌ »
هنگامی که آن واقعه بزرگ قیامت واقع گردید که در وقوعش هیچ کذب و جای هیچ شکی نیست آنروز قومی را به دوزخ خوار و ذلیل کنند و طایفه ای را به جنت سربلند و رفیع گردانند.(واقعه)
درود و رحمت خدا بر امام امت خمینی، آن پیر مجاهد و آن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سلام بر شهیدان راه خدا. حمد و سپاس خداوند منان را که مرا از تاریکی به روشنایی و از ظلمت به سوی نور هدایت کرد و همچنین عمری به من عطا کرد تا فرارسیدن یوم الله را ببینم و او را شکر می کنم که به من چنین لیاقتی داد تا بتوانم خدمتی کوچک به اسلام عزیز بکنم.
اینک بعد از مدتها اسارت و بندگی غیر خدا ، فرزندی پاک از تبار ابراهیم و از سلاله پاک رسول اکرم (ص) و تداوم بخش کربلای حسین(ع) به پا خواسته و ندا سر می دهد و یاری می طلبد که ای مسلمین و مستضعفین جهان، همگی با هم به ریسمان الهی چنگ بزنید و فقط بنده خدا شوید و فساد را از درون خویش و از جامعه خود بردارید و خود را تزکیه کنیدکه تمام گرفتاریهای ما از نفس ماست. و آن روح خداست که در کالبد مرده یک امتی که اکثراً در فساد و تباهی به سر می بردند بدمید و آنان را بسوی نور هدایت کرد.
سلام بر پدر مادر عزیزم و سلام بر همه اهل خانواده ام. با شما پدر و مادر گرامی چه بگویم و چگونه از شماها که عمری برای من زحمت کشیدید و مرا بزرگ کردید قدردانی کنم و چگونه شماها را از خود راضی و خشنود گردانم. از اینکه نتوانستم آن حقی که شماها بر گردنم داشتید به خوبی ادا کنم امیدوارم مرا عفو کنید تا ان شا الله روز قیامت خدای منان مرا مورد رحمت خویش قرار دهد و از شما می خواهم که برایم ناراحت نباشید و بدانید فرزند شما رفته تا دین خدا را یاری کند.
آری پدر و مادرم! من می روم تا به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسینی که هزار و سیصد و اندی پیش در صحرای کربلا مظلومانه به شهادت رسید، لبیک گویم و بالاخره روزی همه ما از این دنیای فانی خواهیم رفت ولی چه بهتر است انسان با عزت و با شرافت و در راه خدا بمیرد، و تا یک مظلوم در جهان هست، مبارزه نیز هست یا به فرموده امام عزیزمان تا بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله در جهان طنین بیفکند، مبارزه هست و تا مبارزه در هر کجای جهان باشد، ما هستیم و آنقدر می جنگیم تا صلحی الهی و شرافتمندانه برای انسان برقرار شود.
از شما پدر و مادر گرامی می خواهم تا آخرین لحظه حیات از امام و روحانیت پیروی کنید و بدانید که پیروی از امام و روحانیت پیروی از خدا و رسول است و اگر ان شاء الله به کربلا رفتید مرا در آنجا یاد کنید و تا می توانید به مسجد بروید و نماز را به جماعت برپا کنید و آن مقدار پولی که دارم برایم به عنوان صدقه در راه خدا به مستمندان بدهید و از شما تقاضا دارم برایم روزه و نماز انجام دهید.
از شما برادران و خواهرانم می خواهم که تا آخرین لحظه حیات از امام و روحانیت پشتیبانی کنید و همیشه به یاد خدا باشید و به فرزندان خویش راه خدا را بیاموزید. مسجد را فراموش نکنید و بدانید که قیامت واقعه ای بس بزرگ است که تمام جهان را خواهد گرفت و مرگ همه انسانها روزی فرا خواهد رسید، ولی خوش به حال انسان هایی که به آیات خدا ایمان آوردند و عمل کردند، عملی صالح. و از تو برادرم می خواهم که اسلام را بشناسی و همیشه به مسجد بروی و در جلسه قرائت قرآن شرکت کنی و برای نگه داشتن چنین جلساتی کوشا باشی.
شما خواهرانم و همسران برادرانم باید زینب گونه باشید، همانند زینبی باشید که تمام سختیها و مصیبتها را تحمل کرد و جز شکر خدا چیزی نگفت و در مرگ عزیزانش هیچ نگفت و آن وقت فریادی بر کاخ جنایت کاران فرود آورد که هزار سال دستگاههای تبلیغاتی ظلم و جور نتوانستند خاموشش کنند. و همانند حضرت زهرا(س) حجاب خود را حفظ کنید، فاطمه(س) زنی که زندگی ساده و بی آلایش او، شخصیت والای او، روحیه پرخاشگر و انقلابی او باید سرمشق شیر زنان و شیردختران مسلمان قرار گیرد، تا زن ایرانی از فرهنگ مصرفی و مرده غرب بیرون بیاید و دنباله رو فرهنگ اصیل اسلامی باشد.
اما سخنی با دوستانم، دوستانی که مدتی با آنها همنشین بودم و در جلسات قرائت قرآن و یا در جبهه با آنها بودم : سعی کنید ذکر خدا از یادتان نرود و مواظب اعمال خود باشید که خدای نکرده به ریا تبدیل نشود و برای برپایی جلسات قرآن در مساجد کوشا باشید که من هر چه داشتم از این جلسه قرآن بود و من خود را مدیون مسجد و چنین جلساتی می دانم.
و اما سخنی با امت مسلمان و شهید پرور ایران اسلامی! ای ملت مسلمان ایران تا آخرین نفس از امام و روحانیت اطاعت کنید و امام را تنها نگذارید و قدر این نعمت را بدانید و کمی فکر کنید که اگر خدا ما را از آن جامعه شیطانی بیرون نمی آورد و با آن حال بدی که داشتیم می مردیم، آیا توشه ای برای آخرت داشتیم، مسلماً خیر. پس ای امت شریف، شکر این نعمت ها را بجا آورید و نعمت های خدادادی را فراموش نکنید.

والسلام علی من التبع الهدی
و سلام بر کسی که از هدایت تبعیت کند.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
عزیز امین خواه

قرائت قسمتی از وصیت نامه شهید عزیز امین‌خواه
2.3 MiB
90 Downloads
اطلاعات بیشتر

1 پاسخ به “وصیتنامه شهید عزیز امین خواه”

  1. ناشناس می‌گه:

    لطفا عکس شهید رو هم بگذارید ممنون

پاسخ دهید