پیام مسئول هیأت روضة الزهراء، حجت الاسلام محجوب در پی حماسه بزرگ دهه ولایت و امامت

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدللَّه الذی جعلنا من المتمسّکین بولایة امیرالمؤمنین و الائمّة علیهم السّلام

باز هم افتخار و توفیقی دیگر، در سایه عنایات اهل بیت علیهم السلام

هیئت مقدس روضة الزهرا‌ء سلام الله علیها ، امسال هم افتخار داشت تا برای چهارمین سال متوالی، اطعام چند هزار نفری در سطح شهرستان و ضیافت بزرگ غدیر را برگزار نماید.

سنت حسنه‌ای که در روایات ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چنان که امام صادق علیه السلام ، می فرماید:
هرکس در روز غدیر به مؤمنی غذا بدهد، مانند کسی است که به تمام انبیاء و صدیقین غذا داده باشد.

برنامه اطعام با نیت توزیع 14000 پرس غذای گرم، آغاز شد، اما به یاری اهل بیت و با همت بلند و حمایت‌های مالی و معنوی، همشهریان مؤمن و ولایت مدار، این تعداد به حدود 20 هزار پرس چلو کباب رسید که در روز عید غدیر، بین مردم ولایت مدار و برخی مناطق محروم شهرستان توزیع شد.

هیئت روضة الزهرا‌ء در این ایام فعالیت‌های دیگری را نیز در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و معیشتی به انجام رسانده است که عبارتند از:

اهدای ۱۴ جهیزیه کامل به زوج‌های جوان و نیازمند

برگزاری مراسمات شاد و مفرح و بزرگداشت دهه‌ی امامت و ولایت؛
در این ایام تلاش شد تا با وجود گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی، شادی مؤمنانه، به مردم هدیه شود، بنابراین از عید قربان تا عید سعید غدیر خم، ده شب جشن و برنامه شادی در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. در این جشن مفصل برنامه‌های متعددی اجرا شد که برخی از آن‌ها عبارتند از:
دعوت و استفاده از گروه‌های سرود، رزمی، ورزش باستانی، هنری،کوتی‌کوتی و حسینیه کودک هیأت، سخنرانی، مولودی خوانی، نورافشانی، برگزاری مسابقات و اهدای جوایز، توزیع برگه های رنگ آمیزی بین کودکان با محتوای جشن غدیر و …

– برپایی ۱۴ غرفه، اعم از غرفه‌های تربیتی، مشاوره کودک، مهدویت، سرگرمی کودکان و آموزه‌های دینی برای کودکان، حجاب و عفاف، غرفه‌های صنایع دستی و کارآفرینان با هدف حمایت از اشتغال و صنایع دستی شهرستان که در این فرصت به معرفی و عرضه تولیدات خود پرداختند. همچنین غرفه مواد غذایی که باوجود گرمای شدید، در محل نمایشگاه توسط خادمین عزیز، طبخ و تقدیم علی‌یاوران می نمودند.

– از دیگر فعالیت‌های هیئت که با همکاری موکب امام حسن مجتبی علیه السلام- که در ایام اربعین فعال هستند- انجام شد، پختن همه روزه نان صلواتی در محل نمایشگاه بود که صفای خاصی را ایجاد می‌کرد.

– اهدای صدها شاخه گل به مناسبت عید غدیرخم و جوایز متعدد

– اهدای گیره روسری و حجاب‌آرایی برای دعوت بانوان محترم به حجاب فاطمی

توزیع 400 بسته معیشتی و 400 بسته گوشت گرم بین فقرا و نیازمندان
و کارهای متعدد دیگر که هیچ کدام امکان پذیر نبود مگر با همت خادمین پرتلاش و مخلص هیئت و همراهی و همدلی مردم مؤمن و انقلابی و خیرین عزیز شهرستان.

این هیئت افتخار دارد، که یک مجموعه مردمی است و هموراه با مردم و در کنار مردم بوده و خواهد بود، ان‌شاءالله

تک تک قدم‌هایی را که در برپایی هر چه بهتر این برنامه مارا یاری کردند و در گرمای بالای 50 درجه #فقط_به_عشق_مولا، شب و روز نشاختند تا این برنامه با شور و نشاط هر چه بیشتر و در خور شأن اهل بیت برگزار شود، ارج نهاده و از صمیم قلب عرضه می‌دارم: فدای قطره قطره عرق‌هایی که در این راه از سر و رویتان سرازیر بود.

به امید اینکه بتوانیم هر سال بهتر از قبل در جشن ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام، عرض ادب کنیم و به سهم خود پیام‌رسان غدیر باشیم، که رسول خدا فرمود:
پدران به فرزندان و حاضران به غایبان برسانند؛ الی یوم القیامه…

مصطفی محجوب
خادمِ خادمان آستان مقدس اهلبیت علیهم‌السلام
مرداد ماه ۱۴۰۰

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.