به بهانه روز ارتش (یادداشتی از حجت الاسلام محجوب)

artash

ارتش فدای ملت یعنی…

وقتی پای دفاع از کیان جمهوری اسلامی در میان است، ارتش به میدان می آید و با تمام توان از ایران عزیز و نظام جمهوری اسلامی دفاع می کند….
وقتی حرف دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی است، باز ایستاده ، مقتدر و بیدار و حتی اجازه یک شیطنت کوچک را چه در مرزهای زمینی و چه هوایی و چه مرزهای دریایی نمی دهد…

در عرصه تولید تجهیزات نظامی، بر اساس آیه “وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ” هر روز از یک دست آورد نظامی جدید رونمایی می کند…

و البته خدمت ارتش به ملت فقط محدود به میادین دفاعی و نظامی نیست…

ارتش در تمام حوادث و بلایای طبیعی نیز در صحنه خدمت رسانی حاضر است تا جایی که حتی سرهنگ ارتش خم می شود تا یک پیرمرد روستایی بتواند پا بگذارد بر پشت او بر کامیون سوار شود و…..

امروز که این بیماری منحوس به جان ملت افتاده، باز هم یک آن از پا نمی نشیند و دوشادوش سایر نهادهای خدمتگزار به ضدعفونی معابر، کنترل ورود و خروج شهرها ، تولید و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی ، برپایی بیمارستان های بزرگ صحرایی و…. می پردازد و حتی امروز به مناسبت روز ارتش، در اوج ایثار و فداکاری، به جای برپایی رژه روز ارتش در خیابان، رژه رفتن و خوابیدن روی تخت و خون دادن برای ملت را برگزار می کند، تا باز هم برای چندین و چندمین بار این شعار تحقق یابد که:

#ارتش_فدای_ملت

آری ارتشی که تحت امر ولی مسلمین باشد، با تمام ارتش های دنیا فرق دارد، این ارتش یک #ارتش_مقدس است!

برادر ارتشی ام روزت مبارک

مصطفی محجوب

خادم هیئت روضه الزهرا مسجد شهدای کربلا_ دزفول

پاسخ دهید