بیانیه هیأت روضه الزهرای دزفول به مناسبت حادثه دردناک سقوط هواپیمای اوکراینی

airplane

بسم الله الرحمن الرحیم

مَسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَالضَّرَّاءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّىٰ یَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَىٰ نَصْرُ اللَّهِ ۗ أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیبٌ (۲۱۴ بقره)

خبر مرگ هم وطنان‌مان در سانحه هوایی، خبری غم انگیز و تاسف بار بود، که البته فهمیدن علت این حادثه درد ما را صد چندان کرد. از صمیم قلب این حادثه را نه فقط به خانواده های داغدار این عزیزان، که به تمام ملت ایران تسلیت می‌گوییم.

بی شک تاسف و تاثر از این خاطره‌ی غم بار تا سال‌ها در حافظه‌ها باقی خواهد ماند، اما بی انصافی است اگر، به خاطر یک بار خطای انسانی(هر چند بسیار دردناک)، سال‌ها ایستادگی، دفاع و به قول سردار#حاجی_زاده، پیشمرگی برای همین مردم را کنار بگذاریم و فراموش کنیم که همین موشک‌ها بارها دشمنان قسم خورده‌ی این سرزمین را وادار به عقب نشینی کرده و سایه جنگ را از کشور دور کرده است.

قطعا مردم قدرشناس ایران، قدرسپاه مقتدر و سربازان، شجاع، لایق و غیورش را می‌داند و در کنار این همه غم، سخنان شرافتمندانه، با صداقت و با اخلاص فرمانده‌اش را که همراه با بغض فشرده در گلو، با شجاعت تمام مسئولیت این اشتباه را به گردن گرفت و در مقابل دوربین‌ها از تمام مردم ایران، خاضعانه عذرخواهی کرد، هرگز از یاد نخواهد برد.

فرمانده‌ای که بارها هدف ترور دشمن قرار گرفت، اما هرگز از رفتن در دل خطر نهراسید و امروز آبرویش را نیز فدای انقلاب کرد.

هیات روضه الزهرای دزفول به این وسیله حادثه غم‌بار سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفته و برای خانواده‌های داغدار این عزیزان، صبر جزیل را از خداوند متعال مسالت می‌نماید.

مصطفی محجوب
مسئول هیات روضه الزهرا دزفول
شنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۸

پاسخ دهید